
Dr. Moser György kardiológus főorvos 1956. aug. 22-én született Budapesten. 1974-ben érettségizett Budapesten a Kaffka Margit Gimnáziumban.
1980-ban végzett a Semmelweis Orvostudományi Egyetem Általános Orvostudományi Karán. Két évig dolgozott az Országos Mentőszolgálatnál kivonuló mentőorvosként, a Budafoki- majd a Központi Mentőállomáson. (A fenti két év ideje alatt egy év sorkatonai szolgálatot teljesített). Ezt követően a Fővárosi János Kórházba (ma Szent János Kórház) került, annak anaesthesiológiai és intenzív betegellátó osztályára, és 1985-ben anaesthesiológia- intenzív terápiából szakvizsgát tett. A következő két évben a fenti kórház III. sz. (kardiológiai profilú) belgyógyászatára került. 1988-ban felsőfokú állami nyelvvizsgát tett angol nyelvből.
1988-1993-ban az Országos Korányi TBC- és Pulmonológiai Intézetben dolgozott (mellkas sebészeti intenzív-, légzéspathológiai intenzív-, ill. különböző profilú belgyógyászati osztályain, az aktuális igénynek megfelelően, a helyi vezetőség vezénylése szerint). 1990-ben belgyógyászatból szakvizsgát tett. A következő 3 évben évente 3 hónapot az Országos Kardiológiai Intézetben (a későbbiekben GOKI) töltött (kivezénylés alapján a kardiológiai szakvizsgára történő felkészülés keretében).
1993-1994-ben 10 hónapig Budapesten a MÁV Kórház kardiológiai osztályán dolgozott, majd a Tárogató úti Kórház (mely később a Szent Rókus Kórház részévé vált) kardiológiai profilú belgyógyászati osztályára került, és 11 évig annak coronaria őrzőjét vezette. 1994-ben kardiológiai szakvizsgát tett.
2002 óta „külső munkatársként” majd 2005-ben már szerződéses munkaviszonyban részt vett a Semmelweis Egyetem Cardiovascularis Centrumának (elsősorban a haemodinamikai labor) munkájában. 2005 júliusától 2006. február végéig Győrben a Petz Aladár Megyei Oktatókórház kardiológiai osztályán dolgozott másodfőorvosként, részt vett az időközben megalakult haemodinamikai labor munkájában. 2006. március 1. óta dolgozott Szolnokon a Hetényi Géza Kórház kardiológiai osztályának haemodinamikai részlegén, ill. a fenti intézet haemodinamikai laborjában. Fenti év júniusa óta a hét két napján invazív kivizsgálást végzett az említett laborban, három napon pedig a Szolnoki Szakrendelő Intézetben a kardiológiai szakrendelést vezeti, október 15-től kezdve teljes munkaidőben az utóbbi munkahelyen dolgozik. 2010-ben intervenciós kardiológus licensz vizsgát tett, II. szintű akkreditációval, mely önálló coronaria intervenciók végzésére jogosítja (POTE).
Publikációi közül kiemeli három szakkönyvét: a gyógyszeres terápia sorozatban a Kardiológia kötetének első szerzője volt Dr. Székely Ádám mellett (Springer Kiadó), A kardiális dekompenzáció kezelésének átfogó kérdései (Golden Book kiadó) és a 33 gondolat a szívfrekvencia optimalizálásáról (Vincze kiadó).
Korábbi munkahelyein 26 közleménye volt (ill. abban első szerzőként szerepelt), kettő Nívó Díjban részesült. (A publikációk a Magyar Mentésügy, Orvosi Hetilap, Gyógyszereink, Háziorvosi Továbbképző Szemle, Medicina Thoracalis, Cardiologia Hungarica-ban, ill. a Hypertonia és Nephrológia c. lapban jelentek meg.)
Jelentősebb előadásai száma 60 felett van (9 nemzetközi fórumon). 1998 és 2004 között az MKT Balatonfüredi Kongresszusán minden évben tartott legalább egy előadást. Ugyanezen időszakban két alkalommal tartott a Debreceni MKT Kongresszuson előadást.
Legutóbbi munkahelyén fontosabb közleményei a Cardiologia Hungaricában: A β-blokkolók és az ivabradin - komplementerek vagy kompetitorok, Kérdések és lehetőségek a tüdőoedema kezelésének témakörében, Kérdések és lehetőségek a jobb kamrai infarktus terápiájában, Ne öntsük ki a gyereket a mosdóvízzel – Gondolatok a SIGNIFY vizsgálatról, Kényelmi szempontok, vagy egy terápiás áttörés becsempészése a hátsó ajtón? (Gondolatok egy ivabradin β-blokkoló kombinációs készítményről), Kérdések és lehetőségek a szívfrekvencia csökkentés témakörében, Hogyan működik az eplerenon?, Gondolatok a kontrasztanyag nefropátiáról kardiológiai szemszögből. Ez utóbbi közleménynek első szerzője volt, a SZOTE I. sz. Belgyógyászati Klinikának Nephrológia-Hypertonia Centumával közösen jelentettek meg – akadémiai regisztrációt kapott. A Hypertonia és Nephrológia c. lapban a Súlyponti kérdések s lercanidipinkezelés kapcsán kb. két hónapja jelent meg. A Helyzeti előny, vagy valódi többletérték? Időszerű-e még a „klasszikus” ß-blokkoló feltitrálási stratégia? című közleménye a Cardiologia Hungarica-ban fenti év októberében jelent meg. A fenti közlemények közül több DOI hivatkozást kapott.
Egy további közleménye van „megjelenés alatt” a Hypertonia és Nephrológia c. lapban: A ß-blokkolók hatása a szisztolés és disztolés funkcióra címmel. Publikált továbbá a Metabolizmus c. folyóiratban. Jelen munkahelyéről invazív kardiológia témakörben az MKT Invazív munkacsoportjának kongresszusán a SZOTÉ-n, ill. a POTÉ-n tartott előadást. A múlt évben Cserkeszőlőn a Belgyógyász Nagygyűlésén, ill. Magyar Hypertonia Társaság Siófokon tartott évi kongresszusán, valamint fenti év október 18-án a Magyar Nephrológiai Társaság Nagygyűlésén tartott előadást.
A Szent István Egészségközpontban kardiológiai szakellátást végez.